Znani so nominiranci za Oskarje 2021

Klavdija Rupar 16.03.2021
oscar

Letos bodo podelili oskarje v 24 različnih kategorijah. Največ nominacij, kar 10, je prejel film Mank, s po šestimi nominacijami pa mu sledijo filmi The Father, Judas and The Black Messiah, Sound of Metal in Trail of the Chicago 7

Kateri filmi torej tekmujejo za prestižne filmske nagrade?

Najboljši film

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Najboljši režiser

  • Thomas Vinterberg - Another Round
  • David Fincher - Mank
  • Lee Isaac Chung - Minari
  • Chloe Zhao - Nomadland
  • Emerald Fennell - Promising Young Woman

Najboljši igralec v glavni vlogi

  • Riz Ahmed - Sound of Metal
  • Chadwick Boseman - Ma Rainey's Black Bottom
  • Anthony Hopkins - The Father
  • Gary Oldman - Mank
  • Steven Yeun - Minari

Najboljša igralka v glavni vlogi

  • Viola Davis - Ma Rainey's Black Bottom
  • Andra Day - The United States vs. Billie Holiday
  • Vanessa Kirby - Pieces of a Woman
  • Frances McDormand - Nomadland
  • Carey Mulligan - Promising Young Woman

Najboljši igralec v stranski vlogi

  • Sacha Baron Cohen - The Trial of the Chicago 7
  • Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
  • Leslie Odom Jr.  - One Night in Miami...
  • Paul Raci - Sound of Metal
  • LaKeith Stanfield - Judas and the Black Messiah

Najboljša igralka v stranski vlogi

  • Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close - Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman - The Father
  • Amanda Seyfried - Mank
  • Youn Yuh-jung - Minari

Najboljši izvirni scenarij

  • Judas and the Black Messiah 
  • Minari 
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Najboljši prirejeni scenarij

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami...
  • The White Tiger

Najboljši animirani film

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • Wolfwalkers

Najboljši tujejezični film

  • Another Round (Danska)
  • Better Days (Hong Kong)
  • Collective (Romunija)
  • The Man Who Sold His Skin (Tunizija)
  • Quo Vadis, Aida? (Bosna in Hercegovina)

Najboljši dokumentarec

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

Najboljši kratki dokumentarni film

  • Colette
  • A Concerto is A Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

Najboljši kratki igrani film

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

Najboljši kratki animirani film

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People

Najboljša scenografija

  • The Father
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

Najboljša fotografija

  • Judas and the Black Messiah - Sean Bobbitt
  • Mank - Erik Messerschmidt
  • News of the World - Dariusz Wolski
  • Nomadland - Joshua James Richards
  • The Trail of the Chicago 7 - Phedon Papamichael

Najboljša kostumografija

  • Emma.
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

Najboljša filmska maska in frizura

  • Emma.
  • Hillybilly Elegy
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

Najboljša izvirna glasbena podlaga

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

Najboljša izvirna skladba

  • "Fight for You" - Judas and the Black Messiah
  • "Hear My Voice" - The Trial of the Chicago 7
  • "Husavik" - Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • "Io Si (Seen)" - The Life Ahead
  • "Speak Now" - One Night in Miami

Najboljši zvok

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

Najboljša montaža slike

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Najboljši posebni vizualni učinki

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

Izbor urednika

Spletni urednik, Pika Zrim, priporoča