sladoled-planica--superge-startas-50-let

50 let legendarnega sladoleda Planica obeležile prve superge, ki ne pridejo v paru!

CITYLIFE 12.07.2024

Sladoled Planica, ki so ga poznale že naše babice in tokrat združujejo še prav posebne jubilejne okuse. Bourbonska vanilj, jagoda z delci jagod in čokolada z delci čokolade v praznični embalaži bo na voljo celo sezono, največji srečneži pa so lahko v nagradni igri na Facebook strani Planica osvojili edinstvene superge Startas v značilnih barvah Planice. A tokrat na prav poseben način.

50 let legendarnega sladoleda Planica in superge StartasSladoledi Planica nas razvajajo že 50 let

Dva para – trije čevlji! 

Posebna izdaja »Startask« bo sezula tako nostalgike, katerih mladost je zaznamovala ta hrvaška legenda iz tovarne Borovo, kot novodobne »sneakerheade«. Od kombinatorike je odvisno, ali se bodo na ulicah sprehajale v jagodno-vaniljevo, čokoladno-roza ali čokoladno-vaniljevo kombinacijo odete nožice. 

50 let legendarnega sladoleda Planica in superge StartasPlanica x Startas - Dva para, tri superge

Planica je presenetljiva v idejah in brezkompromisna pri okusu

Planica, ki se je med zvezde izstrelila v času velike priljubljenosti smučarskih skokov, ostaja najbolj priljubljen slovenski družinski sladoled. Ker prihaja iz edine velike slovenske mlekarne, ki je hkrati tudi sladoledarna, je izdelan iz svežega izključno slovenskega mleka in smetane. V kombinaciji z nezamenljivo recepturo treh svetovno najbolj priljubljenih okusov (vanilja, čokolada, jagoda – v prav tem zaporedju po priljubljenosti) ustvarja velike male trenutke iz generacije v generacijo.

50 let legendarnega sladoleda Planica in superge StartasObogateno recepturo jubilejne Planice so razvili sodelavci Ljubljanskih mlekarn. Ti so bili tudi prvi, ki so v ritmih DJ Zedsa na dogodku Planica Sladica nazdravili svoji najslajši sodelavki. 

Zakaj so sladoled poimenovali Planica?

Po pripovedovanju nekdanje sodelavke Ljubljanskih mlekarn, ki se je v tam zaposlila ravno leta 1974, je bila prva Planica v obliki skakalnice, imela je celo utore, ki so predstavljali sledi skakalnih smuči. Leto 1974 v Planici je namreč zaznamoval za tisti čas neverjetnih 177 metrov dolg smučarski skok Walterja Steinerja, pri čemer je slednji padel in tako ni obveljal kot svetovni rekord, je pa spodbudil inovacije na letalnici in pravo skakalno revolucijo.

Izbor urednika